Kürdistan’daki Büyük Direnişi selamlamak yetmez!

Sağlık problemim, Kürdistan’daki gelişmelere paralel olarak kötüleşir veya biraz düzelir. İşte ben, son zamanlarda gelişen büyük kırsal alan çatışmaları, sokak savaşları ve esir kampları direnişleri gibi muhteşem olaylarda bir şey yapamamanın ezikliğini yaşayarak potansiyel düşüklüğüne girmiş bulunuyorum. Şu anda tuşlara basabilmemi kinimin vardığı seviyeye “borçlu”yum.

Evet, dünyanın “görmediği”, “işitmediği”, bir şeyler “yapmadığı” eşitsiz bir savaş yaşıyor ülkemin kahraman insanları. Eşitsiz, “asimetrik” bir savaştır bu.. Militanlarına hayranlık duymayanın insan sayılmaması gereken devasa bir olayı yaşıyor halkım.

Ben bir şey yapamamanın yorgunu, bitkin...

Direnişçilerden biri olmam gerekirken, oturmak zorunda kalmanın utancı içindeyim..

Evet, Ben onların arasında bulunmamanın ezikliğini yaşayan bir çaresiz..

Dağlarda, elde silah ölmenin rüyasını yaşayan bir fert olarak,

Kısaca şöyle diyeyim: Savaşı verenleri ve onları can-u gönülden destekleyen emekçileri selamlıyorum.

Dünyada hiçbir direniş hareketi Kürdistan’daki büyük gerilla, toplama kampları ve sokak mücadelesi kadar hayati anlamlar yüklenecek cinsten değildir.

Bu büyük direnişin verdiği en büyük ders kendi kaynaklarına dayanmanın yarattığı başı dik duruştur. Kürdistan hareketi bundan dolayı kendisini hiç kimseye borçlu his etmeden yürüyor, politikalarını kendisi tayin ediyor..

Direnişte sahip oldukları gücün kaynağı budur!

Bir şey diyemiyorum, sadece eğiliyorum önünüzde..

2012-11-07

A Sirac Kekuyon
GorusunuzDostê Kevn

Mervan Serhildan

2012-11-08 22:39 - XWEDÊ ŞÎFA XÊRÊ BIDE. EM LI HEMBERÎ JIYANA TE YÊ ŞOREŞGER RÊZÊ DIGIRIN. EM LI KURDISTANÊ SILAVÊN GERM JI TE RE DIŞÎNIN

Biji Gerilla

Gordeni

2012-11-08 02:21 - Hocam gecmis olsun ve en kisa zamanda sagliginiza kavusmanizi diliyor selam ve saygilarimi sunuyorum. Kazaniyoruz ve zafere herzamankinden daha cok yakiniz. Hicbir zaman Kurd halkinin zafere bu kadar yakin oldugunu his etmemisimdir. O kahramanlar, O aslanlar, O mertler, O cengawerler, dusmana ve icimizdeki namertlere inat zafere hergun daha cok yaklastiriyorlar Kurd halkini. Dunyada Kurd Gerillasi kadar kahraman baska biri varmidir diye dusunuyorum ve inan yoktur diyor hislerim. Onlarin önunde egilmek erdemliktir, buyukluktur, bende bedenimi onlarin önunde egiyor O kahramanlara selam ve saygilarimi sunuyorum.

Degerli büyügümüz

murat zinar

2012-11-08 01:02 - Sevgili hoca yüreginizde tasidiginiz milli inanc yetiyor kürt evlatlarina.Bu savasi kazanacagiz göreceksiniz siz yeterki direnin.Kürt davasi aldatmayan,aldanmayan millet perver Kürt genclerinin eliyle zafere yürüyor.Genc bir kürt kizini göz yaslarina bogularak dinledim; elinde gitari yüreginden geldigi gibi sarkisini okuyan Kürt kizimiz simdi sömrgeci zindanda direniste.Bu vesile ile ben burada ona onun seslendirdigi parcayla sesleniyorum müsadenizle. "Ne kadar da ufalmış bedenin Gözyaşıma sığdın sen Açlık mı yemiş ömrünü yavrum Al sütümü iç kızım"