Dikkat! İdris Naim iti tahrik ediyor! Sakın ha...

İdris Naim Akbaba’sı (Şahin değil) yeniden sahneye çıkarıldı.. Benzer bir olayda neredeyse aynı duruma düşürülmüş olan Peyami safa’nın oğlu için ne demişti Nazım Hikmet:

....
Sen çıkmadın
çıkardılar karşıma seni!
.......
Sen bu kavgada
bir nokta bile değil,
bir küçük, eğri virgül,
bir zavallı vesilesin!..
Ben, kızabilir miyim sana?
Sen de bilirsin ki, benim âdetim değildir
bir posta tatarına
bir emir kuluna sövmek,
efendisine kızıp
uşağını dövmek!.

Evet İdris Naim; aynı silsileden geldiğin Yetim-i Safa için bir- kaç satırını naklettiğim şiirinde Nazım bunları yazıyor. Yine Nazım’ın deyimi ile ”o ırzına geçtiği ”Larousse Dictionnaire”den alıntı üstüne alıntı yaparak entelleştiğini sanan Safa’nın oğlu Peyami tırnağı kadar bile olamıyacak biri iken Sen dev bir bilim ordusunun cesaret örneği göğsüne çarpıp, düşerken o örümcek kafana göre hakaret ettiğini sanıyorsun. Zavallı Naim… Zavallı mahalle kabadayısı taslağı.. Senin ustan olan Erdoğan’la aynı ayarda olduğun belli.. Onun da bir üstadı var; Necip Fazıl Kısakürek.. Necb denilen bu adam hakkında bana birinci ağızdan nakl edilen bir olayı anlatarak ustaların ustasının tiynetini kısmen de olsa ortaya dökeceğim:

Ankara Tıp’ta okurken sarışın, mavi gözlü, manken yapılı, Marksist bir bayan yoldaşım vardı. Bu arkadaşımla sohbet ederken söz döndü dolaştı Necip Fazıul’a geldi. Osmanlı Kürtleri’nin en meşhur ailelerinden biri olan ”Babanizade”lere (Baban aşıreti mensubu bir aileye) damat olan bu adam, 1963’te verdiği seri konferanslarından biri için trenle Manisa’nın ilçelerine doğru yol alırken bu arkadaşımla aynı kompartmana düşmüşlerdi. Kompartmanda yalnız idiler. Bir süre sonra Erdoğan’ın üstadı bu bayan arkadaşa sulanmaya başlamış.. Ardından hiç vakit kaybetmeden sex ilişkisi için bu bayan arkadaşı sıkıştırma gibi adi bir fiile kalkışmış. Fakat arkadaşım çetin ceviz idi. 59 yaşındaki bu tacizciyi etkisiz kılarak kompartmandan kovmuştu..

Bu Türk İslamistleri hep böyle mi bilmem. Ama son yıllarda Aczimendi lideri Müslüm Gündüz ile Akit Yazarı Hasan Karakaya, 80 yaşındaki Hüseyin Üzmez, Vakit yazarları vs gibi bir çok islamistin uçkurdan yargılandığını biliyoruz.. Necp Fazıl bunlardan sadece biridir. Burada önemli olan sex fiili değil, eşini aldatan bir herifi ”üstad” olarak lanse etmektir.. Kısakürek’in şiirlerini okuyup ağlaşan AKP kurmaylarının bu sahte yüzlerini teşhir edelim ki İdris Naim’de kendi kendisini tanısın..

Anlaşıldığı kadarıyla Kısakürek’i ”Üstad” bilen AKP, Amed’de Kürt Kadınları’na saldırttığı polislerini bir ay boyunca nasıl en sinir bozucu küfürlerle sinirlendireceğinin antrenmanını da yaptırmıştı. Gösteriye katılan Kürt Kadınları kendilerine Türk Polisi tarafından ”sin-kaf”lı küfürler edildiğini utanarak anlatıyorlardı. ”sizi …meye geldik”, ”dur, dur da seni nasıl s…ceğimi gör” vs türü küfürlerin bini bir paraydı. Bu polisleri İdris Naim denilen yaratıkların en adisi ile karşılaştırdığımızda evliya kalırlar.

Peki İdris, yeri gelmişken kaydedeyim; polislerinin ettiği o küfürleri aynen Senin, Erdoğan’ın ve aynı tarzda düşünen tüm faşist ırkçıların evdeki dişilerine aynen ve faizi ile iade ediyorum desem haksız mıyım. Haksız da olsam dedim gitti!

Şimdi dikkat!

Bu herifi yem olarak üstünüze iten Erdoğan sizi tahrik ediyor. Amaç ucuz bir polemik ile gündem saptırarak ipleri elinde tutmaktır. Bu ucuz oyunlara artık gelmeyin Erdoğan ”mağrıb”dan bahsediyorsa siz ”meşriq’i” konuşun. ”Psikolojik Savaş” deyimini tekrarlayıp durmak yetmez. Türk Devlet’ni yöneten Erdoğan Naim’i bazı işler için kullanıyorsa bizim bir maşa olan bu soysuzu konuşmamız vaakit kaybıdır ve ayıptır. Eğer daha yakından bakarsak Psikolojik Savaşı daha henüz kavrayamamış oldumuz ortaya çıkar.

İdris Naim’e şöyle bir bakın ne kadar basit bir kabadayı bozuntusu olduğunu görmemeniz mümkün değil. Ağız ifadesi, duruşu, düşünme zahmetine girmeyen yapısı itibarı ile bu adam ancaak sirklerde iş bulabilmeli. Soyunu inkar eden bu ”haramzade” için her şey mübahtır. Halkı ile omuz omuza savaşan seçilmiş vekilleri ”18 zavallı” olarak nitelerken, işin garibi, bu nitelemesine inanıyor. Yani herif hasta.. ”Böylesi bir herifi gündeme oturtmayın” diye kaleme alınmıştır bu yazı.. Gerici, çağdışı bir güruhun oyununa gelmeyin.

Şefi Erdoğan ”yalan yumurtlayan bir tavuk” gibi gıdıklanıp duruyor. Geri dönüşsüz bir yola giren AKP denilen güruhu, yaptıklarına pişman edecek olan güç halkın gücüdür. Yeter ki doğru kullanılsın.

Bir not: Duyumlarıma göre BDP mensupları ”gerekli görürsek meclisten çekiliriz” demişler. Sakın ola ki böylesi bir düşünceyi aklınızdan dahi geçirmeyiniz. Meclis grubu bin bir meşakkat aşılarak kazanılan bir mevzidir. Savaşta hiç bir mevzi direnmeden, savaşmadan terk edilemez. Unutmayınız, Türk Devleti’nde demokrasi denilen mefhum sadece sandıkta, o da bol hilelerin eşliğinde cereyan eder ve orada biter. BDP Türk meclisini terk ederse bu büyük eylem Erdoğan gericiliğini, faşizmini sadece sevindirir. Bir iki cılız ses dışında pek itiraz eden ”demokrat” da bulamazsınız. Oysa bu grubun vekil olarak yapabileceği çok şey var. Bundan dolayı asla mevzi terk etmeyiniz..

2012-07-18

A Sirac Kekuyon
Gorusunuzape sirac ellerinize saglik olsun

lawike amedi

2012-07-23 15:49 - sn ape sirac sizi her okudugumda aynen suna benzetiyorum bir sporcunun nasil vitamin veya doping aldigini kendini daha güclü hisediyorsa bende aynen iyiki sizin gibi degerli kürt bilimcileri ve duayenleri vardir diyorum keske sizleri eskisi gibi her yerde dinlemis ve yazilarinizi okumus olsayidik neden ape sirac artik tvlerede sizi görmüyoruz lüften suan o cok degerli yorumlariniz ve analizlariniza ihtiyacimiz vardir birde bir zamanlar sizin sagliginizlan ilgili bir haber okumustum insallah sagliginiza kavusmussunuzdir silav u reze xwe peskes dikim her biji ape sirac